VIDEOTEST (současná verze je 1.18.023) je program pro MS-DOS, kterým otestuji VGA kartu počítače. Kromě jiného obsahuje i následující utilitky, které mohou pomoci při různých příležitostech.

  • VGAC - tento kratičký program namluví počítači, že není připojen černobílý VGA monitor, ale že je připojen barevný
  • PTSEMU - rezidentní program, který přidává nepodporované textové OEM módy do VESY
  • VESAOFF - tento rezidentní program odpojí VBE (Vesa Bios Extension) vaší videokarty. Používá se tehdy, když VBE má v sobě chybu a program, který chceme spouštět tuto chybu nedokáže obejít….
  • VESAONE - i tento rezidentní program manipuluje s VBE. K datům, které se zobrazují na monitoru lze s pomocí VBE přistupovat několika způsoby. Pokud váš program očekává, že existuje jen přístupové okno "A" (např hra Trasport Tycoon na videokartě UMC ) a je jak pro čtení tak pro zápis, nebude správně fungovat, pokud existuje i okno "B" , přičemž jedno z oken je pouze pro zápis. Chyba se projeví tak, že za sebou nechává myš divné obrazce. VESAONE simuluje, že existuje jen okno "A", takže váš program běží správně.
  • VESASTR - Novější karty mívají výše zmíněná okna "A" a "B" upraveny tak, že se "posouvají" po 4096 bytech (i jiných délkách), kdežto programy předpokládají "posun" po 64 kilobytech. Chyba se projeví (např hra Horké léto) tak, že se obraz zdrcne při horním okraji obrazovky. VESASTR simuluje, že okno "A" a "B" se posouvá po 64 kilobytech, takže váš program běží správně.

Po rozbalení najdete v adresáři DOC soubory BUGS, WHATSNEW a VIDTEST, které popisují problémy s programy, novinky v programech a popis ovládání programů.

Pro nejlepší funkci programu je vhodné doplňovat jej nejnovějším externím souborem VIDTEST.PCI, který zvyšuje šanci pojmenovat danou zobrazovací kartu. Stáhnout si jej můžete z tabulky Doplňky a vylepšení uvedenou níže.

Stažení souborů

Pokud se soubor nestáhne,ale otevře v novém okně, budete si muset uložit odkaz jako soubor (z Microsoft Exploderu, nebo Netscape Navigatoru se klikne pravým tlačítkem a zvolí se správná volba z menu…)

Kompaktabilita: Po roku 2000 funkční

Program VIDEOTEST
Videotest v reálném módu, verze 1.18.023 - 26.června 2001 VIDTEST.ZIP
Videotest pro protect mód, verze 1.18.023 - 26.června 2001 VIDTESTP.ZIP

 

Doplňky a vylepšení detekce programu VIDTEST
Vylepšení detekce PCI karet externím souborem - 17.října 1999
(ve verzi 1.18.023 je obsažen)
VIDEO001.ZIP

o úroveň výše ] O kompaktabilitě ] Oldies.. ] CVVZ ] Kazety ] Knihy ] Lidé ] Testy ] TextSave ] [ Videotest ] Zakázky ]


Tato stránka byla autorem Webu naposledy ručně editována nebo automaticky upravena  29.03.2015 00:47:53
počet přístupů