Wizards

Kouzelník je obávaným členem každé družiny. Také vždy, když bojujete proti skupince nepřátel, která má kouzelníka, je nejlepší když zaútočíte nejdříve na něj, než stačí vyvolat taková kouzla, že Vám z toho bude pěkný horko (doslova), nebo pěkná zima (také doslova). Síla jeho kouzel je kompenzována slabou obranou (pokud si na sebe nestačí vykouzlit štít) a faktem, že čím silnější kouzlo vyvolává tím déle to trvá. Kouzelník se musí na vyvolávání soustředit a proto je jasné, že když je zraňován během kouzlení, tak nakonec nic nevykouzlí. K tomuto účelu se nejlépe hodí lučištníci, kteří jsou schopni přes vlnu nepřátel střílet na kouzlícího kouzelníka. Kouzelník je na začátku každého dobrodružství slabý jak moucha, jelikož moc dobrá kouzla nezná a navíc má na začátku málo životů a ubohou obranu. Ke konci hry je to však postava, která vyvoláním správného kouzla na správném místě zlikviduje menší skupiny protivníků několika kouzly. Princip kouzlení je následující: Kouzelník je od 1 úrovně schopen vykouzlit několik málo kouzel. Jeho první útočné kouzlo je zpravidla magická střela a možná nějaké základní obrana. Navíc každé kouzlo, které kouzelník chce použít, musí být namemorizované (doslova pamatované) tzn. že ho kouzelník musí mít nachystané předem. Při memorizování si vybírá a musí si dobře rozmyslet, jaká kouzla bude potřebovat. Po výběru si musí odpočinou (vyspat se) a během spánku se vybraná kouzla stanou aktivní a po spánku použitelná. Po použití se musí kouzelník znovu vyspat aby nabral nové síly na použití. V praxi to vypadá tak, že na začátku, kdy je kouzelník na 1 levelu, tak si vykouzlí svoje 3, nebo 4 kouzla a již nemůže nic jiného dělat, než čekat až parta bude odpočívat. Později od takové 7,8 levelu začíná být ovšem velmi produktivní, jelikož již má nejen několik silných kouzel, ale již značné množství těch jednodušších. Pokud budete chtít do své party zařadit kouzelníka (měli byste chtít), budete se muset opět rozhodnout jak budete postupovat.

MAGE (mág)
Mág usiluje být mistr magických energií, tvaruje je a vyvolává jako kouzla. Proto studuje podivné jazyky a neznámá fakta a zasvěcuje mnoho svého času magickému výzkumu. Mág se musí spoléhat na své znalosti a chytrost aby přežil. Mágové jsou zřídkakdy viděni na dobrodružství bez družiny bojovníků a mužů ve zbroji. Protože jsou odlišné typy (nebo školy) magie, jsou také odlišné typy kouzelníků. Mág studuje všechny typy magie a učí se rozsáhlou paletu kouzel. Jeho široký dosah ho dělá dobře stavěným pro potřeby dobrodružství.
Speciální schopnosti: kouzlení
Omezení: nemůže nosit brnění, může používat pouze dýky, hole, šipky a praky.

SPECIALIST WIZARDS (kouzelník specialista)
Jsou to vlastně kouzelníci, kteří se specializují na specifickou školu magie, mohou memorizovat na každé levelu o 1 kouzlo navíc (v případě že jsou toto kouzlo schopni použít dle příslušné úrovně). Kouzelníci specialisti mají zakázáno studování kouzel škol, které jsou přímým protějškem jejich vlastních (jsou v rozporu) a nemůžou mít více povolání.

Jednotlivé školy:


ABJURER (obranář) kouzelník, který se specializuje na obranou magii.
CONJURER (povolávač) kouzelník specializovaný ve tvoření monster k jeho pomoci.
DIVINER (věštec) kouzelník specializovaný na detekci a předvídací magii.
ENCHANTER (zaklínač) kouzelník, který se specializuje na manipulaci a ovládání jiných.
ILLUSIONIST (iluzionista) kouzelník zběhlý ve tvoření iluzí a iluzionární magie.
INVOKER (vyvolávač) kouzelník, který je mistr ve vyvolávání živelných kouzel.
NECROMANCER (nekromancer) kouzelník, který se specializuje na magii, která působí na mrtvé.
TRANSMUTER (proměnovač) kouzelník, který se specializuje na přeměnu fyzické reality.

o úroveň výše ] Kněz ] Darebák ] Bojovník ] [ Kouzelník ]


Tato stránka byla autorem Webu naposledy ručně editována nebo automaticky upravena  06.07.2015 16:52:49
počet přístupů