Rogues

Darebák Těmto "darebákům", jak zní doslovný překlad nesmíte nikdy plně důvěřovat. Zpravidla nemají dobré přesvědčení. Jejich přesvědčení je zpravidla o něco nižší než u ostatních členů družiny. No konec kritiky. Tyto postavy jsou vynikajícími společníky a mohou pro Vaše bojovníky ukrást to nejlepší brnění a zbraně a pro Vaše kouzelníky drahocenné svitky (thief), pobavit Vás nějakou básní či zlepšit Vaše schopnosti při boji svou písní, nebo identifikovat nově nalezenou magickou zbraň (bard). Bez něho nenajdete žádnou past, do které by jste se mohl chytit. Takou past sice můžete najít pomocí kouzla "detect traps", ovšem toto kouzlo bude dostupné až později, takže na začátku hry tuto past ani nenajdete natož aby jste se zmohli ji odstranit. Navíc tyto postavy mají různé jiné schopnosti, ale to už závisí na tom, do které třídy jsou zařazeni. Tak tedy:

THIEF (zloděj)
Ke splnění jeho účelu, pro dobro či zlo, zloděj je dobrý vykrádač. Prohnanost, lakota a tichost jsou jeho přednosti. Kdykoliv zloděj obrátí svůj talent proti nevinným kolemjdoucím, bohatým obchodníkům, nebo utlačovatelům a monstrům, může si vybrat co provést. Má hojnost schopností aby si to mohl dovolit a s rostoucími zkušenostmi se jeho schopnosti ještě zlepšují. Zlodějovi schopnosti jsou velmi závislé na obratnosti (dexterity).
Speciální schopnosti: tichost-zadní výpad, okrádání, otevírání zámků, nacházení a odstraňování pastí
Omezení: nemůže mít zákonně dobré přesvědčení, nemůže nosit žádné brnění kromě koženého, nemůže nosit štít kromě toho nejmenšího, nemůže nosit těžké zbraně jako dvojruční meče či sekery, nebo dlouhé luky či samostříly.

BARD (začíná se používat stejný výraz i v literatuře, ale pokud chcete tak překlad by mohl být pěvec, nebo trubadúr)
Bard je také "darebák", ale je velmi odlišný od zloděje. Jeho síla je jeho uhlazenost a kouzlo jeho osobnosti. S jeho vtipem si razí cestu skrz svět. Bard je talentovaný muzikant a chodící skladiště klepů, velkých příběhů, ale také zkušeností. Je znalý od všeho něco co zkříží jeho cestu, ale v ničem není opravdový mistr. Přesto, že většina z nich jsou mizerové a lotři, bardové jsou téměř všude vyhledáváni a vítáni pro jejich překrásné příběhy a písně.
Speciální schopnosti: okrádání, písně, kouzlení, světaznalost.
Omezení: Může to být pouze člověk, nebo člověk/elf

o úroveň výše ] Kněz ] [ Darebák ] Bojovník ] Kouzelník ]


Tato stránka byla autorem Webu naposledy ručně editována nebo automaticky upravena  06.07.2015 16:51:21
počet přístupů