Priest

kněžka Kněží jsou nepostradatelní členové každé správné skupiny dobrodruhů. Jsou obzvláště ceněni pro svoji schopnost léčit Vaše spolubojovníky po, ale i během boje. Obrázek kněžky tady není náhodou. Profesi kněžích narozdíl od většiny ostatních profesí zaujímají často členové ženského pohlaví. Dle mého mínění je to i logické. Zatímco v mužské povaze je zabíjet, ničit a krást, tedy schopnosti válečníka, zloděje, je naopak v ženské povaze pomáhat a být praktický. Odpovídá tomu i repertoár kouzel, kterými kněz/kněžka disponuje. Jde především o již zmíněné léčení, ale i defenzivní kouzla (štít, neviditelnost, odolnost vůči ohni, mrazu, zvýšení schopností ostatních spolubojovníků atd.). Tedy kněžka raději obrní svými kouzly své druhy, než aby se sama pustila do boje. Ale pokud je to nezbytné není kněžka ani zdaleka slabá v boji. Může nosit brnění (maximálně kroužkové) a je většinou vyzbrojena palcátem, což je její oblíbená zbraň. Nerada používá sečné či bodné zbraně (asi pro její povahu). To že je celkem agilní i v boji a umí se slušně bránit vyplývá z toho, že musí být schopná se ubránit když léčí během boje některého člena své party a někdo jiný by ji chtěl napadnout. Pokud budete chtít mít v partě kněze/kněžku, budete si muset vybrat ze 2 charakterů.

CLERIC (Český ekvivalent je bohužel také kněz. Tak tedy budeme tuto postavu nazývat klerik. Není to sice spisovný ekvivatent, ale věřte mi, že v okruhu hráčů AD&D je běžný)
Klerik je rodový kněz, který tíhne k duchovním potřebám společnosti. Je obojí, léčitel i obránce. Přesto není jen čistokrevný obránce. Když se zjeví zlo, je připraven ho najít a zničit.
Speciální schopnosti: obrátit nemrtvé, kouzlení
Omezení: nemůže nosit sečné či bodné zbraně

DRUID
Druid slouží přírodě a neutralitě. Divočina je jeho společnost. Používá speciální sílu, aby ji uchránil a aby ochránil vyváženost světa.
Speciální schopnosti: proměnění, kouzlení
Omezení: Může to být pouze člověk, nebo člověk/elf, brnění maximálně kožené a jednoduchý štít, může používat pouze jednoduché zbraně jako palice, šipky, oštěpy, dýky, praky a hole.

o úroveň výše ] [ Kněz ] Darebák ] Bojovník ] Kouzelník ]


Tato stránka byla autorem Webu naposledy ručně editována nebo automaticky upravena  06.07.2015 16:50:29
počet přístupů