Kronika Riccova života

39.dne měsíce čiré vody roku 1011

V Gondoru si u jednoho kováře zajišťujeme práci. Kouzelník ková koně (nesmějte se) a já Ricco hlídám kovárnu.

V reálu to vypadá tak, že kouzelník vyčaroval pomocníčky, mě jich půjčil pár na hlídání ("když někdo vejde dveřmi nebo oknem či se jen velmi blízko přiblíží a není to nikdo z okruhu vyjmenovaných osob, dej zprávu"), večer pomocníčky obsazuji všechny známé vchody a okna. Pak je v noci obcházím, co kdyby, že…

V noci se o náš dům opřela kurtizána, což mi jeden z pomocníčků téměř obratem nabonzoval. Kurtizána zmizela ve vedlejším domě. Šel jsem tam a načapala mě městská hlídka, pochopitelně po hodině zákazu vycházení. Dokázal jsem to vysvětlit a kouzelník (magie je ve městě zakázána!) dostává povolení používat magii (raději nekomentuji rychlost, jakou rychlostí ho získal)

Další dny měsíce čiré vody 1011

Blíží se Silvestr. 40dne čiré vody, 7 dní před Silvestrem sledujeme přípravy a sbíráme klevety. Práce je, ale jen buďto jako žoldáci, či jako řidiči saní taženými koňmi nebo jako horníci. 41dne přišla za Anakinem (to je můj přítel kouzelník, zapomněl jsem Vám ho představit) návštěva a ozřejmuje mu, že výbuch sopky UPEMAR nebyl náhodný. Někdo tomu pomohl. Předáváme naše informace a návštěva pádí informovat své nadřízené. Je to něco většího, než se zdá.

Vždy večer se v kovárně objeví hrůza, kterou kouzelník odstřelí. Proč a kdo ji posílá? Na noční hlídání se střídáme po dni…

42dne dodělává náš kovář duhové brnění. Naše kovárna se jmenuje zvláštně - kovárna u Modré podkovy. U kováře na stole zachytávám zvláštní dopis:

Zdravím příteli,

Od našeho setkání uplynula již nějaká doba. Nyní nadešel čas, abychom se znovu setkali. Doufám a věřím, že vše si pro mne náležitě připravil. Nemohu si dovolit žádnou chybu. Však sám dobře víš, co mi udělalo to minulé řádění. Takže se setkáme jako vždy. U kamenného obra ať nemusíš tak daleko a tam provedeme náš obchod.

Jilak z Bragonu

Ten den brzo ráno proběhl pokus o krádež přímo v kovárně. Zloději prchli, podle kováře se nic neztratilo. S kovářem jsme se dohodli, že si vezmeme volno a vyrážíme směr průsmyk. Nedostáváme se nikam, sníh nás zastavil u třetího strážce. Přenocujeme zde a jsme málem okradeni. Asi v tuto dobu kovárna vyhořela, což samozřejmě ještě v tuto chvíli nevíme.

44. dne čiré vody roku 1011

Ráno při cestě na průsmyk potkáváme Templáře, bojíme se ho a tak nás odvádí do chrámu. Mě se podaří vymluvit na močopudný problém, zato kouzelník si užívá. Beru čáru (ostuda) a přivádím posily. Chrám je zničen. Kovárna je zničena, nemáme práci. Kovář nás vyplatil a tak se vydáváme za Anakinovo stopou k UPEMAru. Jsem sám zvědav kam dojedeme.

Další dny

Dojíždíme do Tesu, kde nás zastihl obrovský příval sněhu, za hradbami je ho dva metry a tak 46dne téměř nečinně sledujeme přípravy na Silvestra.

47. dne čiré vody roku 1011 - *S*I*L*V*E*S*T*R*

Ráno pomocí pomocníčků a i našich rukou se ráno odklízí sníh a oslava Silvestra mohla začít. Tuto oslavu si ale bude pamatovat snad každý. Večer je Tes napaden od skřetů! Bráníme se statečně, leč skřeti od severu do Tesu pronikli a zapalují ho. S velikým úsilím bojujeme a zjišťujeme, že mezi skřety jsou i Sarkoni. Tak proto je útok skřetů tak účinný. Kdo jiný by postavil stroje na metání kamenů a jiných věcí? Hned jak se posbírají ranění je složena trestná výprava z asi 20 lidí a vyrážíme na trestnou výpravu, neboť byli zajati čtyři lidé.

1. dne měsíce šedého vlka roku 1012 - *N*O*V*Ý* *R*O*K*

Nový rok a v sedle, to už jsem dlouho nezažil. Dojíždíme na konec lesa a vedoucí trestné výpravy - stopař nás zastavil a řekl památná slova:Bahrůk a Gráš jsou zpět. Potřebujeme vojenskou posilu. Kouzelník že prý pro ni zaletí a proměnil se v poštulku. Stopař na něj cosi zaskřehotal "v poštulčím jazyce" (taky si to mohli říct dřív) a kouzelník vyletěl. Mezitím si hraji na tuneláře a ve dvoumetrové návěji se přes pláň prokopávám co nejblíže k hrádku plnému skřetů. Což se mi povedlo. Ještě dělám odbočku do levé strany hrádku, kde sice není žádný vchod, ale i to se dá vojensky využít.

A taky že ano. Kouzelník si dohodl, že se pokusí najít a osvobodit vězně, pak že dá signál. Použil moji boční chodbu a náhle zmizel (hyperprostor se to jmenuje, už jsem si to taky vyzkoušel…). čekáme. A náhle se objevuje signál. Vojáci zapomněli, že po signálu mají dát čas kouzelníkovi a začali střílet na hrádek výbušné směsi. Nezůstávám pozadu a vyhodím vzhůru otevřenou lahvičku s Tetrinským olejem. Osud mi nepřál a trefil jsem přímo střechu nad místem, kde jsou vězni. Je vám asi jasné, že jsem následně hodil pochodeň a okamžitě prchal chodbou pryč. Šípy se zarývali okolo místa, kde jsem před malou chvilkou stál.

Po chvilce se celkem čtyřikrát ozve "áááá, žuch", tři zajatci a Anakin se teleportovali ven pár metrů nad sníh. Ten je měkký a tak pád nebolí. Jednoho zajatce se nepodařilo zachránit, skřetové si s ním ošklivě pohráli.

Hrádek je dobyt, a (pokolikáté už?) zbořen a rozmetán. Kouzelník dostává horečku, jedeme do blízké vesnice Letmir, kde místní babka kořenářka namíchala cosi, co chutná jako řídké bláto…

2.dne měsíce šedého vlka roku 1012

Předáváme svoje poznatky královské tajné službě Něžní diplomaté a ta je (snad) využije k prospěchu krále a k vyřešení všech problémů. S čistou myslí se dostáváme na saních do města Anthalase.

5.dne měsíce šedého vlka roku 1012

z01.gif (6297 bytes)Zde začíná nové dobrodružství naší družinky (vše co se předtím událo je dořešeno :-)). A začíná stylově, jsme okradeni o hotové peníze. Každému zbylo stěží 10zl. Nebyl bych to já, abych ze záhybů svého pláště nevydoloval dalších 15zl. v pytlíčku. Za tohle nic si necháváme opravit své oblečení či si kupujeme nové.

Večer s koňmi hledáme ubytování, přičemž narážíme na hospodu, kde probíhá oslava narozenin kohosi ze stráže. Zadarmo se najíme a vyspíme.

6.dne měsíce šedého vlka roku 1012

Ráno hledáme koně - nikdo je neustájil (asi i proto že tato hospoda nemá žádné stáje) a tak jdeme ke strážnici městské hlídky. Naše koně odchytili, když běhali volně po městě. Nejsou peníze a tak zapadneme na oběd do nejhoršího (a nejlevnějšího) pajzlu. Zde sedí starý muž (elf?) a vypráví nám legendu o třech artefaktech, které při spojení v jeden cosi dokáží. Jeden artefakt zastupuje Dobro, třetí zlo a prostřední je Neutro (?).

(zde je v originále kroniky vynecháno místo na doplnění stručného popisu legendy)

Na ostrově Modrého světla je první artefakt (současné jméno ostrova je prý Niveren),
ve městě Rytíře je druhý (určitě se jedná o město Sirelan),
ve městě SAINFANEL je třetí.

Problém města Sainfanel je ten, že se jedná o tzv. spálené město blízko sopečného pásma Obrova bota a město se zde objevuje jen při úplňku. Po tomto vyprávění odcházíme ke koním a odjíždíme. Ještě ve městě nějak získáváme listinu (toto zapisuji o několik dnů později a nemohu si vzpomenout).

Bál jsem se každého svého kroku. Bál jsem se potkat každého, kdo po ulici kráčel. Měl jsem jen jednu možnost. Vydat se napospas tomu co o něm říkali, že je nemilosrdná ruka zákona. A tak jsem se s ním setkal. Nebyl zdaleka tak krutý či nemilosrdný jak se říkalo. Byl klidný, jeho vnitřní zář vyzařovala cosi co uklidňovalo, ale já jsem pochopil. Byl jsem to já, kdo byl vyhnancem ve své vlastní zemi, byl jsem psancem já, král Lord Bernehaim.

Pomalu ale jistě se začal blížit úplněk a tak jsme se shodli, že začneme Spáleným městem. Ve zbytku dne se příliš daleko nedostáváme, ani se nic nestalo, až na setkání s kočárem taženým šestispřežím.

7. dne měsíce šedého vlka roku 1012

Večer projíždíme klidnější částí Allawindského hvozdu. Někdo nás sleduje a tak jdu jako sbírat dříví na oheň. Svojí neopatrností o chvíli později zvedám kus dřeva a ejhle, je to noha onoho cizince.Rozdělávání ohně ve hvozdu se mu nepozdávalo a tak nás protáhl až na konec lesa. Za odměnu jsme měli doručit zapečetěný dopis jistému Thomasovi (vlastní největší barák) do městečka Velitrium. Je to i náš postupný cíl v cestě do spáleného města tak proč ne. Je mě mírně překvapilo, že náš neznámý přímo mě vybavil bílou korouhví posla.

8. dne měsíce šedého vlka roku 1012

Brzy ráno doručuji dopis (Thomas Jefferson - Vinařství), najím se a spím v peřinkách, zatímco moji kamarádi spí ve sněhu… Dojel jsem později za nimi a majordomo od Thomase byl tak hodný že i moji přátelé mohli na další noc zde spát.

9.,10. a 11. dne měsíce šedého vlka 1012

Tři dny po horách. V kruté zimě… Zdá se, že jsme na místě. Je zde cítit spálenina, přestože všude kolem nás je sníh a vítr od nejbližšího sopečného pásma nevane?

předchozí listdalší list

(počet zobrazení příhod hobita Ricca - jakékoliv stránky: )


Tato stránka byla autorem Webu naposledy ručně editována nebo automaticky upravena  28.03.2015 09:23:47
počet přístupů