Vyhledávání na těchto stránkách
Loading
|
Dovolte abych představil na začátku mojí kroniky celou naši rodinu z rodu malých lidí[1], která, ač to z nadpisu nevypadá je jednotná, neboť můj otec Sýček Mrkvička si vzal Zlatohubku Bramborátovou. Mnohem více nás spojilo úmrtí našich babiček a jednoho děda, což rodinu ještě více utužilo.
Na Plexisu, ostrově kde vládne vévoda Sixel to na nás tak nějak začalo všechno padat a tak jsme využili možnosti začít osidlovat nově se vynořivší ostrov Kirin. Prodali jsme proto veškerý majetek na Plexisu a jen s penězi přejeli do zatím jediného budovaného města s názvem Ater.
Přejeli jsme tedy celkem tři generace:
Každý z nic má několik sourozenců a povinnost mi velí začít sourozenci od maminky.
Tatínkovi sourozenci pak jsou:
No a konečně jsme na řadě já s mladším bráchou
Můj bratr nakreslil tento zjednodušený strom života s těmi z nás, kteří přepluli první lodí na Kirin a připsal náš věk. Posléze dorazili ti, co se na první loď nevešli, tedy:
Jejich maminka nepřijela, ta zůstala kdesi na Plexisu a s tatínkem Berilacem žijí odděleně již nějaký čas…
Vévoda
Po velmi dlouhé diskuzi se náš hostinec jmenuje "U bojovného ponyho", přičemž delší varianta názvu, jež se ale na štítu neobjeví je "Vyžraná nora u bojovného ponyho". Bohužel, když tento krásný nápis zkusíme namalovat na štít, dopadne to tak, že první naprdnutý kroll, který je rád, když přečte dvě slova, ceduli strhne a hospodu poboří právě proto, že mu čtení a pochopení cedule trvá příliš dlouho.
Šikovná teta Malomilka pak namalovala štít a my bychom mohli pomalinku otvírat. Bohužel v mezidobí se na ostrově Kirin něco stalo a začalo umírat poněkud více lidí, než je zdrávo.
*** tato část ještě bude opravována***
První skupinka dobrodruhů, v níž byl i velvétský místovelvyslanec Haepp Modřinka, [tady bude odkaz do kroniky Haeppa Modřinky], již vyrazila, ale náhle od ní přestaly docházet zprávy. To by mě docela mrzelo, kdyby se ztratil, protože pan Modřinka se tvářil, že by se k nám mohlo dovážet Velvétské pivo a prodávat exkluzivně u nás v hospodě, že prý je moc dobré. Nějak moc tomu nerozumím, ale rodina se tvářila, že by byla raději, kdyby se to pivo vařilo u nás, že by bylo levnější. Taky jsem nepochopil, proč se pan velvyslanec tvářil, že on za zajištění tohoto obchodu nic nechce…
Myslím, že je teď právě čas ozřejmit několikero věcí a hned ta první věc se týká mě. Po mém úrazu hlavy při výcviku na válečníka se mi stala nemilá věc - zhoršila se mi paměť a podle části naší rodiny i inteligence… Takže se občas stane, že v originále mého deníčku bude různě vpisováno, něco bude zapomenuto, zřejmě budu psát i trochu nesouvisle a na přeskáčku…
Ještěže mám tetu Malomilku. Skromná všestranná umělkyně, mezi jejíž nejsilnější stránky patří malba a psaní básní. Nicméně její přednes je velmi pokažen vadou řeči, přesněji tedy koktáním. Proto raději naslouchá a nejeden Mrkvička a Bramborát se k ní chodí svěřovat se svými radostmi a starostmi, protože teta Malomilka tu pro ně vždy je.
Abych nezapomněl: Druhá věc je kolem našeho příjmení. Když totiž budete pátrat v archivech současných vládců (tedy v tuto chvilku u Barona Balanara), zjistíte, že většina dokumentů je psaná na rodinu Bramborátovu, což je vznešenější či lépe řečeno tradičnější než Mrkvičkovi. Ale jsem rozhodnut dodat jménu Mrkvička lepší zvuk, budu-li mít šanci. Jako vyhazovač z naší hospody, což budu dělat v dobách, kdy nebude potřeba dobrodruha, ji totiž moc nezískám.
Pojďme se ale vrátit k prvnímu dni zde na ostrově
1. -30. září 2013, město Ater na ostrově Kirin
(hráno 11. října 2013)[2]
Ranní lodí jsme připluli na Kirin, kde jsme měli předjednáno, že dostaneme štempl na zakládací listinu naší nové hospody, abychom mohli začít stavět a později i provozovat hospodu. Zpočátku jsme spali ve stanech, ale postupně vznikají i naše pokojíčky, pak i teráska, kde jsme provizorně začali prodávat už poslední zářijový týden.
Teď na konci měsíce už bychom mohli začít fungovat i uvnitř, hrubá stavba je definitivně hotova, okna a venkovní dveře zasazeny.
1. října 2013, loučka za městem Ater, mezi obědem a svačinou
(hráno 11. října 2013)
Dobrodružství s kozou Rózou
Moje teta Malomilka a má maminka Zlatohubka dnes v lokále vymýšlejí nějaké to zdobení místnosti a rozmístění stolů, s čímž jim pomádá děda Theodor spolu se strýčkem Vepřomilem, my ostatní bychom se jim pletli a tak si vybíráme volný den.
Takže bratránek Květoslav, sestřenice Narcisa, strejdové Jack, Berilac, a Parcifal, spolu s mým tatínkem Sýčkem, mým bratrem Žrotem, jdu já Valibuk za město, aby nás pan Balanar a jeho pohůnci nenahnali na stavbu hradeb. Všimli jsme si, že se tu pohybuje Tonda Ofekův, jež je z našeho původního města Odova. Okamžitě se s ním dal do řeči Květoslav, který si s ním zkoušel domluvit výuku na další úrovně. Jak pro sebe, tak pro Narcisu…
My ostatní sledujeme okolí a vidíme, že čtrnáctiletá lidská dívka utíká ubrečená od lesa, a protože běží směrem k nám, zákeřně na ni čekáme. Prý ji utekla koza do lesa, když ji pásla, údajně někde v místech, kde jsou psi s červenýma očima. To vypadá na velmi jednuduché dobrodružstvíčko, těším se, že se velmi rychle dočkám odměny…
Přibíháme všichni ke kraji lesa, kde je nějaký placatý kámen, u něhož se kryje koza před nějakými pěti pískově žlutými psy jež mají na pískově zbarveném kožiku puntíky (HYENA), ale jen jeden z těch psů, co stojí opodál, má jakési slabé červené záblesky v očích. Tahám kuši, ostatní také (nepočítaje v to naše kouzelníky), protože ta červená je určitě jejich velitel a je v ní nějaká zlá síla, která ji ovládá.
Já, bratr a bratranec jdeme po hyením veliteli, koza je zamotaná do maliní jak rohama tak nohama, což je zvláštní, protože si všímáme, že nohy ji to maliní opravdu omotává. Aktivně. A rychle.
Pak se za námi vydala i Narcisa, jenže na ní se podívala ta červená hyena, a podle Narcisy se hyena proměnila v krásného prince na bílém koni a měla pocit, že té hyeně nesmíme právě proto ubližovat.Než nám to však řekla, už jí hořely chlupy (té hyeně) díky Květoslavovi a koukaly z ní šipky z kuše, díky nám ostatním.
Ostatní bojovali praky s tou pěticí, Berilac jednu z hyen trefil tak dobře, že lehla a ani se nehla.
Jakmile začala hořet ta hlavní hyena, ty ostatní se otřásly a náhle prchají do lesa. Je vidět, že byly ovládány. Pak se ta hyena s očima a hořícím kožichem rozeběhla na mě. Měl jsem svoji životní ránu a naporcoval jsem ji, ani mě nestihla zapálit či zranit.
Na maliní a kozu postupně nabíháme všichni, odsekáváme ji, ale maliní nás zkouší také zachytit. Vysekáváme tedy i sebe a pak Sýček vyčaroval nebezpečné ovoce a vypalujeme to maliní, ať nikomu dalšímu neubližuje…Hoří podivným nazelenalým plamínkem a vydává to zvuky brečícího dítěte.
A pak byla chvíle klidu, abychom provedli nějaký základní průzkum. Dělal jej i můj tatínek Sýček a zajel do nějaké nory, kde kohosi pronásledoval a volal na něj - jak to na první náhled vypadalo. Strejda Jack uvázal provaz a vlezl do nory, kde ležel s boulí na hlavě tatínek s kusem látky. Jenže zde v noře nikdo není a nikam nora nevede. Zjevně tedy volal na někoho venku ale zahučel místo toho do nory. Či spíše do velkého vývratu po kamenu, jak mě upozorňuje Žrot v tuto chvíli, kdy to sepisuji.
Narcisa a Jack našli dole obušek a list pergamenu. Tím se naše dobrodružství s kozou změnilo na dobrodružství nové, neboť na pergamenu bylo cosi podivného napsáno.
[1] hobiti
[2] Alternativně lze dění sledovat i u konkurence: Zápisky strejdy Berilaca - Kapitola 1. Krušné začátky, více na webu http://drakonian.cz/gm/charlie/plexis-a-kirin
Tato stránka byla autorem Webu naposledy ručně editována nebo automaticky upravena
06.11.2014 21:32:33 |