Rasy


reklamní vsuvkaHUMANS (lidé)
Lidé jsou dominantní rasou Faerunu. Lidé vládnou nejdůležitějším císařstvím a královstvím ve Forgotten Realms. Jsou nejspolečenštější a nejtolerantnější z ras, kromě možná půlčíků. Jedinou speciální schopností, kterou lidé mají je, že mohou ovládat všechna povolání, která existují a vylepšovat se v nich na jakoukoliv úroveň.

DWARVES (trpaslíci)
Trpaslíci jsou menší, zavalité postavy, lehce identifikovatelní díky své velikosti a tvaru. Mají hrubé líce, tmavé oči a tmavé vlasy. Trpaslíci mají sklon být zamlklí. Trpaslíci mají přirozenou odolnost vůči magii a jedům. Jsou obdařeni infravizí, což jim dovoluje vidět v temnu. Mají bonus ke konstituci, ale postih k charismě a obratnosti.

ELVES (elfové)
Elfové jsou jen o trochu nižší a útlejší než normální lidé. Jejich charakter je ušlechtilý, jemný. Hovoří melodickým hlasem. Elfové vypadají jako stvoření lehkovážná až lhostejná. Elfové mají přirozenou odolnost vůči magickému ovládání a magii usnutí. Mohou vidět ve tmě díky infravizi a jsou velmi zruční v boji s lukem a dlouhým mečem. Mají bonus k obratnosti, ale také postih ke konstituci.

GNOMES (skřítci)
Příbuzní trpaslíků a půlčíků, skřítci jsou nápadně menší než jejich příbuzní. Skřítci jsou také méně kulatí než trpaslíci. Většina má temnou nebo hnědou kůži, bílé vlasy a poněkud velký nos. Skřítci mají přirozenou odolnost vůči magii. Mohou také vidět ve tmě díky infravizi. Mají bonus k inteligenci, ale postih k moudrosti.

HALFLINGS (půlčíci)
Půlčíci jsou menší, obvykle kypří, buclatí a vypadají jako malí lidé. Jejich tváře jsou kulaté a široké. Jejich vlasy jsou typicky kudrnaté a jejich chodidla jsou pokryty hrubými vlasy. Půlčíci jsou vysoce odolní vůči jedům a magii. Jsou přirozeně dovední v boji s prakem a také mají omezenou schopnost vidět ve tmě. Mají bonus k obratnosti, ale také omezení k síle.

HALF-ELVES (napůl elfové)
Napůl elfové jsou mixem lidské a elfí krve. Jsou vyjímečně hezcí s dobrými vlastnostmi obou ras. Napůl elf je kuriozita, jelikož má vynalézavost a ambici po svém lidském předku a lásku k přírodě a uměleckou chuť po svém elfím předku. Napůl elfové mají omezenou přirozenou odolnost vůči magickému ovládání a magii usnutí a mohou vidět ve tmě s infravizí.

[zpět]


Tato stránka byla autorem Webu naposledy ručně editována nebo automaticky upravena  06.07.2015 16:45:19
počet přístupů